Lovely Complex

15. prosince 2008 v 21:14 | Ruby |  Lovely Comple
››Název:Lovely Complex
››Žánr: Shojo, komedie, romantický
››Dílů: 24
››Mini moje hodnocení-boží anime sice jsem viděla ho jen anglicky,ale jinak je best(snad ho brzo přeloží)

››recenze:
Koizumi Risa, patnáctiletá dívka, nastupující právě na střední školu, je vlastně jen obyčejnou puberťačkou, která si dělá starosti s poměrně všedními problémy jako je škola či opačné pohlaví. Má jen jeden trošku netradiční problém, vyniká totiž svojí výškou. Už na základní škole byla hned zezačátku vyšší než všichni kluci z její třídy a nyní měří celých 172 cm (což na naše poměry není až tak moc, přiznám se vám, že měřím přesně stejně a naprostá většina lidí, co znám, je srovnatelná nebo vyšší než já, ale Asiati to mají asi trošičku jinak...). Na letní kurzy se do třídy dostane s klukem, který má naprosto opačný problém - je neuvěřitelně malý, a to i ve srovnání s většinou děvčat. A z nějakého pofiderního důvodu si ti dva padnou do oka, ovšem tím způsobem, že se neustále provokují, zlobí a dělají si naschvály. No, všichni víme, že co se škádlívá...
Ti dva si mezi spolužáky vyslouží pověst komediantů, každý ví, že jejich třídu reprezentuje duo komediantů nazvané All Hanshin Kyoujin (pokud jsem to správně pochopila, tak je to název nějakého japonského seriálu, či něco podobného...), sestávající z přerostlé dívky jménem Risa a ze zakrslého mrněte Otaniho. Risa si ale brzy uvědomí, že už si život bez Otaniho ani nedokáže představit. Její náhled na jejich vztah se pomalu začne měnit a spolu se svojí nejlepší kamarádkou Nobu začne dělat plány, jak dát Otanimu najevo, že se jí líbí. Pravidelně chodí na jeho basketbalové tréninky, chodí s ním ze školy i do školy a na koncerty jejich oblíbené hvězdy. Nenápadně mu podstrkuje vodítka. Otani si brzy všimne, že Risa na někoho neustále myslí, jenže jeho mozek bohužel nepracuje zrovna tak, jak si Risa představovala. Místo, aby si konečně uvědomil, kam Risa míří, začne se jí vyptávat, kdo je ten šťastný. To Risu zarazí a všechno se zkomplikuje...A jak už nejspíš vyplývá z děje, rozhodně se tu dočkáte nesčetných ksichtíků, kterými se prezentuje ústřední pár hlavních hrdinů, množství humoru založeného na vzájemném škádlení, ale překvapivě i nějakého toho napětí, objeví se totiž i pár rivalů (či rivalek). Nálady jsou vykreslené do extrémů, takže nečekejte žádné nevinné tvářičky a nesmělé pohledy, postavy se do všeho totiž vrhají naplno, což se mi na jednu stranu líbí, na druhou stranu mi to chvílemi přišlo až přehnané, nicméně když jsem si na to zvykla, nakonec jsem byla docela spokojená. Nechybí tu ani vytoužené líbací scény, když říkám, že do toho jdou naplno, jdou do toho naplno. Charaktery jsou tu různé, asi největším překvapením pro mě byl jistý transvestita, který se ale nejen obléká jinak, on se tak i chová, má takový hlas i vzrůst. No prostě šokující.
Musím vám tedy narovinu říct, že pokud chcete něco extra, Lovely Complex rozhodně není to, čemu byste měli věnovat pozornost. Jestli se ale chcete prostě zasmát a občas trochu protočit oči či zvednout obočí, rozhodně se koukněte. A než se k tomu obrátíte zády, podívejte se aspoň na pět dílů. ;))
Mimochodem tak pro informaci, Lovely Complex je anime podle stejnojmenné mangy od Nakahary Ayi, do angličtiny je momentálně (19. září 2007) přeložených 21 dílů z 26.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama